W tym materiale chcielibyśmy, abyś stworzył plan, dotyczący schematu, który pozwoli Ci zwiększenie efektywności Twoich działań jako pracownik sektora marketingowego. Wykorzystaj najlepsze sposoby promocji  wykorzystując nowoczesną psychologię sprzedażową. W tej branży jest wiele osób, które temat promocji znają bardzo dobrze, jednak sekrety te zatrzymują tylko dla siebie. Jednym z takich sekretów są zasady właściwego działania. Na czym polegają?

Zasada jest niezwykle prosta. Musisz odpowiedzieć na pięć podstawowych pytań dotyczących stanu faktycznego Twoich działań. Te pytania to :

  1. Jakie napotykasz problemy/trudności/przeszkody?

Zabaw się w doktora. Co niepokoi Twojego pacjenta? Dla kogo Twoja usługa czy towar byłyby interesujące? Przeanalizuj problem, spraw aby sam czytelnik również poczuł, że wiesz w czym tkwi jego problem. Dokładnie go opisz. Osoby czytające tak przedstawioną treść na pewno pomyślą „ on dokładnie rozumie mój problem” , lub „on po prostu czyta mi w myślach”.  Pamiętaj, iż najistotniejszą kwestią jest świadomość, do kogo adresujesz dany materiał. Jeżeli piszesz do wszystkich – jednocześnie piszesz do nikogo. Sprecyzuj grupę docelową dla Twojej informacji. W tym momencie przygotuj plan. Nie rozpisuj się, Przedstaw same fakty, bez nadmiernego słowotoku. Plan jest tylko dla Ciebie i to Ty masz go wykorzystać w dalszych działaniach.

2. Opisz powody, dla których powód dalej istnieje, trwa nadal lub nie może się zakończyć

Może masz coś, co dla innych byłoby doskonałym rozwiązaniem problemu? Dlaczego wcześniejsze rozwiązania nie zadziałały, lub nie spełniły pokładanych w nich oczekiwań? Dlaczego ktoś nie mógł rozwiązać problemu na własną rękę? Dlaczego dana osoba miałaby być zainteresowana Twoim produktem/usługą?

3. Co może się stać? Opisz, co mogłoby się stać gdyby dany problem/trudność/przeszkoda zostały rozwiązane. Opisz to w kilku zdaniach, szczegółowo i wyczerpująco.

Opisz sytuację, w której „problem dręczący czytelnika zostaje usunięty”. Staraj się wyjść poza ramy oczywistych rozwiązań. Nie pisz, że ten problem po prostu zniknie. Stwórz cały obraz sytuacji po rozwiązaniu trudności. Na przykład „wyobraź co by się stało, gdyby [problem] został rozwiązany. Co by się stało, gdybyś teraz mógł stworzyć swój biznes o wiele szybciej niż możliwe to było wcześniej. Dzięki [rozwiązaniu] możliwe będzie osiągnięcie wyznaczonych celów szybciej i łatwiej niż miało to miejsce do tej pory.”

4. Co się zmieniło?

W tym miejscu powinieneś wyjaśnić jak Twój produkt lub usługa może komuś pomóc i co jest w tym NIEZWYKŁEGO. Skup się na uogólnieniach – nie uciekaj w szczegóły.

Teraz napisz co czytelnik powinien zrobić (kupić, zadzwonić, wysłać e-mail, zapisać się do listy mailingowej, wysłać link do znajomych itp.)

5. Opieraj się na faktach, bądź precyzyjny i rzeczowy.

Kiedy odpowiesz na te pięć pytań, możesz również zająć się upiększaniem swojej witryny lub tekstów prezentacji. Upiększenia dodadzą Twoim tekstom większej pasji i głębi. Stare powiedzenie „fakty przemawiają – emocje się sprzedają” można doskonale zastosować do promocji zarówno w sieci jak i poza nią. Następnie dodaj wzmiankę o bonusach (kwestiach powiązanych z Twoją ofertą). Kolejnym krokiem jest stworzenie odpowiedniej liczby możliwości (wyborów, jakich potencjalni klienci mogą dokonać – bez wymieniania ich niezliczonej liczby). Ostatnim krokiem jest udzielenie gwarancji (przejęcia na siebie ryzyka, zapewnienia, że w przypadku niezadowolenia z oferty zwrócisz 100 % poniesionych opłat).

I to już wszystko. Reszta to praktyka, doświadczenie i stała nauka, jak stać się lepszym pracownikiem marketingowym 

Nigdy się nie poddawaj.